Skip to main content

X-Ray – Boy Dedektör Sistemleri


X-Ray – Boy Dedektör Sistemleri her türlü güvenlik önlemlerini alabilmek mümkündür. Kolay şekilde ayarlanabilen ve hedeflenen cisimleri hem sesli uyarı ile hem de yer tespiti ile belirleyebilen sistemlere x-ray sistemler denir.

Bu sistemler sayesinde binanın çok daha üst düzeyde korunabilmesi mümkün hale gelir. İşlevsel pratik ve avantajlı olan sistem sayesinde sesli uyarı ile tehlikeli cisimler rahat şekilde saptanır. Sistemin yapısı ile çok fazla alanın kaplanmaması mı işletme modeline uygun şekilde kullanılabilmesi mümkündür. Son derece kaliteli ve son bölüm sağlayabilecek çalışma ortamı oluşturan dedektörler ve x-ray sistemleri kolay kurulum avantajı sağlar.

Havaalanı tren istasyonu alışveriş merkezi metro ve benzeri bütün yerlerde kullanılan nu cihazlar sayesinde eşyaların ve çantaların içerisinde yer alan patlayıcı kesici ve riskli materyal bulunup imha edilmesi kolay hale gelir. Üst düzey güvenlik önlemlerini alabilmek ve binayı her anlamda korumak adına alınacak en önemli tedbirlerden biridir.

Bavul, bagaj, çanta, koli ve paket gibi pek çok içerisinin görünmeyen fakat x-ray sistemi ile kontrol edilebilen eşyaların güvenli olup olmadığı kolay şekilde saptanır.

X-Ray – Boy Dedektör Sistemleri - Teknoset Güvenlik Yangın

X- Ray Cihazı ve Metal Kapı Dedektörleri

X-Ray cihazı ve metal kapı dedektörü sayesinde ortamın güvenliği kontrol altındadır. Metal kapı dedektörünün XL cihazından farklı olarak x ışını ile çalışmaması insan sağlığına en yararlı özelliklerden biridir. Ayrıca elektrik enerji kesintisinden sonra ilgili bilgileri hafızasında kayıt edebilir. Bu nedenle metal kapı dedektörleri hemen hemen her alanda kişilerin karşısına çıkar.

Işıklı ve sesli ikaz yapabilen dedektör ve cihazlar kişinin üzerinde olan her türlü bıçak tabanca gibi maddelerin kontrolünü kolay şekilde sağlar. Böylece binaya girecek olan kişinin güvenli olup olmadığı kolay şekilde saptanmış olur.

Özellik bakımından metal kapı dedektörlerinin daha fazla kullanıldığı görülür. Alışveriş merkezleri başta olmak üzere toplu insan barındıran pek çok alanda bu dedektörü kullanmak avantajlıdır. Hassasiyet seviyesinin azaltılması ve yükseltilmesi ile güvenlik önlemleri daha fazla arttırılabilir.

İnsan sağlığına herhangi bir zararının bulunmaması ile daha çok toplu insan barındıran alanlarda metal kapı dedektörleri tercih edilir.

Her türlü metale ötebilen kapı dedektörünün metale karşı hassasiyet seviyesinin azaltılması ile bozuk para toplu iğne ve benzeri metalleri algılamasının azaltılması mümkün hale gelir. 

Güvenlik konusunda son derece önemli teknoloji ile binanın korunmasını sağlayan x-ray cihazı ve kapı dedektörü üst düzey bir kullanım kolaylığı sağlar.

X-Ray – Boy Dedektör Sistemleri sadece bina içerisinde değil otopark gibi pek çok alanda da isteğe bağlı olarak kullanılır. Düzenli olarak bakımlarının yapılması ve yetkili kişiler tarafından kurulumunun tamamlanması ile ortamın çok daha güvenilir hale gelmesi mümkündür.

Konuya ek olarak dedektör sistemlerinin ve x-ray cihaz sistemlerinin düzenli bakımlarının ve kontrollerinin yapılmış olması sistemin doğru şekilde uzun süre boyunca kullanılmasına imkan sağlar.

X-Ray – Boy Dedektör Sistemleri İstanbul - Teknoset Güvenlik Yangın
Diğer Güvenlik Sistemleri