Skip to main content

Acil Anons Sistemleri


Acil Anons Sistemleri pek çok farklı alanda acil bir durum söz konusu olduğunda kalabalıkların kolay şekilde yönlendirilmesi ve kişilerin daha rahat şekilde tahliye edilebilmesi için gerekli olan sistemlerden.

Yangın anons sistemi de acil olan sistemleri arasında yer alır. Bu sistemler askeri alanlar, stadyum, hastane, yurt, okul, kamu kurumu ve kuruluşları gibi toplu kişilerin barındığı yerler için ideal güvenlik sağlar.  

Bina içinde bulunan acil tahliye planına bağlı olarak anons sistemi bağlantı şeması değişiklik gösterir.  Yangın deprem ve suikast gibi oldukça tehlikeli durumları yüksek ses ile ilgili kişilere bildirebilmek için kullanılan bu sistem son derece etkilidir.

Hem kurulumu hem de yıllık bakımı kolay olduğundan dolayı pek çok binada bu sistemi görmek mümkündür. İhtiyacı uygun şekilde ilgili cihazların sayısı belirlenir ve yerin akustiği tespit edilir. Ardından sistemin kurulacağı yerin yeterli olup olmadığı saptandıktan sonra yetkili kişiler tarafından sistem doğru şekilde kurulur.

Acil Anons Sistemleri - Teknoset Güvenlik Yangın

Acil Anons Sistemleri Nedir?

Acil anons sistemleri hoparlör, amfi, ses kayıt cihazı ve mikrofon tarzı ekipmanlarının kullanıldığı bir sistemdir. Bu sistem sayesinde tehlike olduğu anda ilgili kişiler başarılı şekilde tahliye edilebilmek kullanılır. Deprem, yangın ve benzeri tehlikeli durum adına acil anons sistemi devreye girer. Böylece aynı anda pek çok kişi acil anonsu duyarak acil çıkış planına uygun şekilde ilgili kapı ve merdivenlere koşarak kendi hayatını kurtarabilir.

Anons sistemi fiyatları sistemin cihaz yoğunluğuna özelliklerine ve alanın kaplamış olduğu detaylara bağlı olarak farklılık gösterir. Ayrıca anons sisteminin kalitesi de fiyatları etkileyen hususlardan biridir. Fakat bu fiyat konusunda genel olarak değerlendirilecek olursa anons sisteminin hayati önem taşınması neticesinde binalar için son derece gerekli olan en uygun fiyatlı sistemlerden biri olduğunun altını çizmek gerekir.

Genel Seslendirme Sistemleri Nedir?

Genel seslendirme sistemleri mikrofon ses kayıt cihazı ve hoparlörden gibi elemanlardan meydana gelen bir sistemdir. Toplu olarak aynı anda birden fazla kişinin uyarılmasına imkan sağlayan sistemlerden biridir.

Acil Anons Sistemleri gibi kişilerin güvenli şekilde tahliye edilmesine yardımcı olan ya da kişilerin aynı anda uyarılmasına imkan sağlayan sistemlerden biridir.

Acil Anons Sistemleri Teknoset Güvenlik Yangın - Teknoset Güvenlik Yangın

Genel Seslendirme ve Acil Anons Sistemleri Nasıl Çalışır?

Hoparlör mikser ve ses kontrol üniteleri gibi pek çok ünitelerden meydana gelen sistemler acil anons yapabilmeyi mümkün kılar. İlgili ünitelere bağlı olan sistem tehlike anında ana kumanda merkezi ile bağlı olan hoparlör ile ilgili alanları iletim sağlar.

Son teknolojinin yer almış olduğu bu sistemler sayesinde mikrofon aracılığıyla verici ve alıcı sistemlerin iletimi sağlanmış olur. Güvenlik açısından son derece önemli olan anons ve genel seslendirme sistemleri insanları hızlı şekilde tahliye edebilmeyi mümkün kılar.

Acil Anons Sistemleri sağlamış olduğu avantaj ve ideal kullanım sunması ile hemen hemen her binada tercih edilir.

Diğer Güvenlik Sistemleri