Skip to main content

Analog Kamera


Analog Güvenlik Kamerası çekim gücü bazında yüksek kaliteye sahip olan ve Az ışık ortamında bile çok daha yüksek performansa sahip olan DVR cihazına ihtiyaç duyan bir kameradır. Bu kamera koaksiyel kablo üzerinden çalışarak çekim yapan ve alanın güvenlik hizmetini sağlayan en etkili kamera çeşitlerinden biridir.

Analog kamera nedir? Bu soru pek çok kişiyi ilgilendirir. Analog kamera genel özellikleri ve uygun fiyatı ile en sık kullanılan kamera tiplerinden biridir. Çok fazla çeşidi ve kullanım alanı vardır.

Ortamın güvenliğini üst seviyeye çıkartmak ve ortamda olan olayları incelemek için son derece gerekli bir teknolojidir.

Kablolu çalışan kamera modellerinden biri olan analog kameranın tek bir kablo ile görüntü elde edebilmesi diğer kamera modellerine göre aparat ya da destekleyici ürün gerektirmemesi her yönden avantaj sağlar.

Her kamera için ayrı bir kablo çekilmesi ve alanın o şekilde incelenmesi gerekir.

Analog Güvenlik Kamerası Nedir?

Analog Güvenlik Kamerası yukarıda da belirtildiği gibi koaksiyel kablo ile görüntü elde eden DVD cihazına ihtiyaç duyan bir kamera çeşididir.

Bu kamera çeşidi pek çok alanda kullanılır. İlgili kullanım yerleri aşağıda maddeler halinde yer alır.

  • Askeri alan, banka, metro, hükümet binası gibi yüksek korumaya ihtiyaç duyulan alanlarda kullanılır.
  • Depo, ev, mağaza, karayolları, hastane, ofis gibi çeşitli alanlarda da kullanıldığı görülür.
  • Üretim yapan fabrikalar ve otoparklarda da güvenlik için analog kamera kurulumu mevcuttur.

Analog Güvenlik Kamerası  - Teknoset Güvenlik Yangın

CCTV Analog Güvenlik Kamerası

CCTV analog kamerası çekmiş olduğu görüntüyü UTP kablolar ile ilgili kayıt cihazına yani DVR’ye iletir. Analog kamera sistemi sabit ya da hareketli kameraların almış olduğu görüntüyü net şekilde iletir. Ortam güvenliğini sağlayabilmek için sıklıkla kullanılan bu tür analog güvenlik kameraları 7/24 ses ve görüntü kaydedebilir. Kaydedilen görüntüler tekrardan incelenerek ortam güvenliği en üst seviyeye çıkartılabilir. Pek çok amaç uğruna kullanılan bu kameraların genel özellikleri diğer kamera modellerine göre oldukça fazladır.

Kameralar güvenlik konusunda ya da uzak yerlerde kolay şekilde görüntü ve ses kaydetme gibi hususlarda kullanılan en temel araçlardan biridir. Kameranın sağlamış olduğu avantajlar neticesinde sadece ortam güvenliği değil ilgili tehlikeli durumlarda kişinin kendini savunabilmesi de mümkün hale gelir.

Gece Görüşlü Analog Kamera

Gece görüşlü kamera sayesinde gece çekim yapabilmek ve gecenin karanlığında rahat şekilde güvenliği sağlayabilmek mümkündür.

Analog güvenlik kamera fiyatları oldukça uygun ve kolay şekilde montaj edilebilen yönü ile pek çok alanda kullanılan kamera çeşitlerinden biridir. Son derece kaliteli ve her yönden ideal kullanım avantajları sayesinde güvenlik hususu başta olmak üzere pek çok yönden kameranın işlevselliği ilgili bulunduğu alana karşı  idealdir.

Analog Güvenlik Kamerası ağ üzerindeki görüntüleri en etkili şekilde ileterek uzaktan bağlantı sayesinde görüntülere ulaşmayı mümkün hale getirir.

Analog Güvenlik Kamerası Perpa İstanbul - Teknoset Güvenlik Yangın
Diğer Güvenlik Sistemleri