Skip to main content

Adresli Yangın Algılama Sistemi


Adresli Yangın Algılama Sistemi şimdilerde sıklıkla kullanılan birçok alanda var olan ve yangını en detaylı şekilde inceleyen sistemlerden biridir. Bu sistemi merkezinde var olan ve yönetimini sağlayan yangın algılama panelinin ilgili bilgiyi alıp çevre bileşenleri ileterek yangını tespit etmesi ile çalışmaktadır. Sistemde var olan bileşenlerin her birinin farklı şekilde kendine ait adreslerini olması avantaj sağlar.

Çok yüksek katlı binalarda ve konutsal alanlarda kullanılan bu sistem insan sayısının yoğun olduğu konut ve alanlarda tercih edilir. Yangın karşısında insan güvenliğini arttırmayı amaçlayan biri sistemdir.

Yangın algılama sisteminde ilgili olan bütün bileşenler sürekli olarak izlenir. Yangın tehlikesine karşı ilgili senaryoların kontrol altına alınmış olması bu sistemin sağlamış olduğu avantajlardan sadece biridir.

Yangını noktasal olarak haber verir ve bu şekilde müdahale süresini çok daha hızlı hale getirip, can ve mal kaybını en aza indirmek mümkün olur.

Adresli Yangın Algılama Sistemi Nedir?

Adresli yangın sistemi bağlantı şeması son derece basittir. Yüksek katlı binalarda ve ilgili endüstriyel tesislerde kullanılan bu adresli sistem bina yönetiminde bulunan diğer sistemlerle kolay şekilde entegre edilebilir.

Yangın konusunda güvenli en üst seviyeye çıkartacak bu sistem bölgesel olarak çalışır. İlgili her bir yangın dedektörünün ya da uyarı cihazını kendine ait bir adresi vardır. Her bir adres sistemin merkezine bağlıdır. Bu şekilde cihazın tam konumu doğrudan olarak belirlenir ve yangının çıkış noktası kolay şekilde saptanır.

Sistemde oluşan herhangi bir arızanın varlığını kolay bir şekilde tespit etmek birbirinden ayrı kimliklere sahip olan uyarı cihazları ile mümkündür. Az yer kaplayarak çok büyük işler Başaran adresi yangın alarm sisteminin birden fazla faydası vardır. Faydaları aşağıda maddeler halinde yer alır.

  • Son derece kullanışlı ve yüksek hassasiyete sahip olan adresli dedektörler ile yangın her zaman kontrol altındadır.
  • Sisteme gerekli görüldüğünde ek bir cihaz ekleyerek sistem büyütülebilir.
  • Yangın tehlikesinin tam olarak hangi alanda olduğu bu algılama sistemi ile mümkün olur.
Adresli Yangın Algılama Sistemi Nedir? - Teknoset Güvenlik Yangın

Adresli Yangın Algılama Sistemi Montajı

Adresli Yangın Algılama Sistemi montajına son derece kolay ve düşük maliyetli olduğunu söylemek mümkündür. Azalan kablo ihtiyacı sayesinde hızlı şekilde konum tespiti yapabilmek ve yangına müdahale edebilmek mümkündür.

Sistemde yer alan her bir cihazın ve dedektörün kendine ait kimliğinin bulunması ve bu kimlik ile sistemin sürekli olarak kontrol edilmesi sistemin sunmuş olduğu avantajlardan sadece biridir.

Adresli Yangın Algılama Sistemi Nasıl Çalışır?

Adresi yangın algılama sistemine bağlı olan duman, alev dedektörü, ısı sensörü, görsel ve sesli alarm cihazları gibi pek çok çeşitli uyarı cihazı kendine ait adres ve kimlikle acil uyarı verir.

Son derece etkili ve daha az kablo imkanı sayesinde oldukça kolay kurulum sağlayan yüksek hassasiyetli gelişmiş teknoloji ile sistem bakım ve onarım konusunda da oldukça elverişlidir.

Adresli Yangın Algılama Sistemi Montajı - Teknoset Güvenlik Yangın

Adresli Yangın Algılama Sistemi Fiyat

Adreste yangın alarm sistemleri fiyatları son derece uygundur. Yangın konusunda oluşabilecek problemleri en aza indirmek için her yönden avantaj sağlayan bir yangın algılama sistemi gereklidir. Olası can ve mal kayıplarını en aza indirmek ancak bu şekilde mümkün olur.

Yangının son derece tehlikeli ve dikkat edilmesi gereken bir afet olduğunu belirtmek gerekir. Bina için ilgili bütün yargılı tedbirlerinin alınması son derece önemlidir.

Adresli Yangın Algılama Sistemi her yönden sağlamış olduğu avantaj ile binanın ya da ilgili işletmenin korunmasını mümkün kılar.

Diğer Yangın Algılama Ürünleri