Skip to main content

Pano İçi (Micro) Söndürme Sistemleri


Pano İçi (Mikro) Yangın Söndürme Sistemleri diğer sistemlere nazaran daha kolay şekilde söndürebilmeye imkan sağlar. Tasarım a göre kabloların geçmiş olduğu yerlerde bulunan polimer borular hiçbir eksik yer kalmayacak şekilde döşenir. Çok sayıda eriyebilen bölümlerden meydana gelen borular ile yangın hangi alanda olursa olsun çok rahat bir şekilde müdahale etme imkanı oluşur.

Pano içi yangın söndürme sistemi teknik olarak oldukça gelişmiş söndürme sistemlerinden sadece biridir. Elektrik panosu başta olmak üzere her türlü panolarda kolay şekilde yangına müdahale etmek mümkündür. Gelişmiş pano için söndürme sistemi gaz ile çalışan bir sistemdir. Olası bir yangın durumunda HFC227EA gazı ilgili mini borularda sızarak yangını kısa süre içerisinde söndürür. Söndürme takibini merkezi algılama sistem monitörü üzerinden yapmak mümkündür.

Yangın esnasında oluşabilecek her türlü problemleri ortadan kısa süre içerisinde kaldıran bu sistem sayesinde bina içinde var olan bütün tip panolar yangına karşı güvendedir.

Olası cam ve mal kayıplarını en aza indirmek için kullanılan bu sistem sayesinde her yönden avantaj kazanmak mümkündür.

Sistemi tekrar tekrar kullanmak ve gazı yeniden doldurmak son derece düşük maliyetlidir. Ayrıca Bu sistemin bakımı son derece kolay ve uygun fiyatlıdır.

Az maliyet ile önemli makinelerin ve depolama alanlarını yangına karşı korunması çok daha mümkün hale gelir. Söndürme sistemi sayesinde yangın kısa süre içerisinde söndürülür.

Elektrik Panosu Yangın Söndürme Sistemleri

Pano İçi (Mikro) Yangın Söndürme Sistemleri yukarıda da belirtildiği gibi son derece ekonomik ve etkili bir sistemdir. Ayrıca kuru kimyasal söndürme sistemleri ile uyum içerisinde çalışan bir sistemdir. Yangının büyümesini ve gelişmesine önleyecek mikro borular içerisinde yer alan gaz sayesinde tehlike her zaman kontrol altındadır.

Elektrik panosu yangın söndürme sistemi fiyatları son derece uygundur. Her yönden sağlamış olduğu uygun fiyat ve kalitesi ile otomatik yangın söndürme sistemi olarak kullanılır.

Elektrik Panosu Mikro Yangın Söndürme Sistemleri - Teknoset Güvenlik Yangın

Pano İçi Gazlı Söndürme Sistemleri

Panoların içerisinde bulunan polimer hortumlar yangına kolay şekilde müdahale etmeye imkan sağlar. Yangın esnasında oluşan ısının polimer hortumlar ile birleşerek hortumu eritmesi içerisinde bulunan gazı açığa çıkartır.

 Her yandan kullanışlı ve ekstra profesyonel mikro yangın söndürme işlemi olarak kullanılan bu gazlı söndürme sistemi yangının büyümesini kısa süre içerisinde engeller. Polimer hortum içerisinde bulunan gaz kokusuz renksiz ve yalıtkan olması ile birlikte çok fonksiyonlu söndürme imkanı sunar.

Yangın söndürme konusunda her yönden avantaj sağlayan pano içi söndürme sistemi uygun fiyatlarıyla da cazip avantajlar oluşturur.

El ile müdahale edilemeyen yerlere kolay şekilde erişim sağlayabilen bu söndürme sistemi ile elektrik panoları dahil olmak üzere pek çok önemli makine ve benzeri cihaz güvendedir. Ayrıca yangın sonrasında oluşabilecek ciddi mal kayıpları da en aza indirilmiş olur.

Yangına müdahale yeteneğini çok daha etkili hale getiren bu söndürme sistemi çok az maliyet ile yüksek performansta yangın koruması imkanı oluşturur.

Pano İçi / Elektrik Panosu Söndürme Sistemleri

Pano İçi (Mikro) Yangın Söndürme Sistemleri yukarıda da bahsedildiği gibi el ile müdahalede bulunamayan çok zorlu ve tehlikeli olan yangınları kısa süre içerisinde söndürmeye yardımcı olur. Küçük ve dar alanlara etkili şekilde yerleştirilen bu sistem sayesinde pano ve ufak bölmelerin iç kısmında bulunan mini yangınlar bu şekilde kontrol altına alınır. Etkili her yönden işlevsel olan bu sistem panoya tubing şeklinde döşenerek daha kolay söndürme avantajı sunar.

Diğer Yangın Söndürme Ürünleri