Skip to main content

Sonlandırma ve Test


Kablo Test ve Sonlandırma ilgili kablo bağlantısının çok doğru ve güvenli bir şekilde tamamlanabilmesi anlamına gelen bir işlemdir. Bu işlemde ilgili kablo uçları konektörlere ve terminallere doğru şekilde bağlanır ve sistem bağlantısını güvenli hale getirerek sabitlenmesi mümkün hale gelir.

İlgili kablo hazırlığı yapılırken kablo uçlarının doğru şekilde hizalanması kesilmesi ve dış izolasyonunun çıkartılması gerekir. Ardından içerisindeki teller ya da ilgili fiberler düzenli şekilde sıralanır. Ardından ilgili kablo uçları konnektör ve terminal ile eşleştirilerek birleştirilir.

Bu birleştirme işlemlerinde özel aletler kullanılır. Bu aletler ile güvenilir bağlantı ve en ideal performans mümkün hale gelir.

Sonlandırma ve Test - Teknoset Güvenlik Yangın

Hızlı ve kolay kurulum başta olmak üzere pek çok avantaj sunan bu hizmet yetkili kişiler tarafından yapılması gerekir. Sene içerisinde ilgili bakımının ve tamirinin de aynı yetkili kişiler tarafından kontrol altına alınması son derece önemlidir.

İlgili kablo sistemlerinin çok daha uzun ömürlü esnek ve kolay ulaşım avantajı sunma gibi hususlarda daha elverişli olması bu işlem ile mümkün hale gelir.

İlgili tabloların bağlanması sonrasında elektriksel süreklilik veri iletim açısını kontrol edilmesi ve sinyal kalitesi gibi pek çok hususları kontrol etmek gerekir.

Kablo test ve sonlandırma işlemlerini tamamladıktan sonra ilgili doğrulama işlemlerini tamamlamak son derece önemlidir. Bağlantın doğru şekilde çalıştığından emin olabilmek adına ilgili testlerin ve ölçüm cihazlarının kullanılması gerekir.

Sonlandırma ve Test  Perpa İstanbul - Teknoset Güvenlik Yangın
Diğer Bilişim Sistemleri