Skip to main content

Geçiş Kontrol Sistemleri


Geçiş Kontrol Sistemleri kişilerin ilgili alana giriş ve çıkışlarını kontrol edebilmeyi ve takip edebilmeyi mümkün kılan sistemlerdir. Bu şekilde ortamın güvenliği en üst seviyeye çıkartılmış olur. Bu sistem sadece kişilerin değil ilgili araçların da kontrol edildiği sistemdir.

Bu sistemler parmak izi, yüz tanıma, kartlı geçiş, plaka tanıma HGS sistemi gibi temel kontrol sistemlerinden yararlanır.

Güvenliği oldukça üst seviyeye çıkartacak bu sistem ile hızlı geçiş ve kolay erişim imkanı mümkün hale gelir. İlgili mobil cihazlara entegre ediliyor olabilmesi ek avantajlardan sadece biridir. Alanda mevcut personel takibinin ve kontrolünün yapılabilmesi mümkün hale gelir. Bu sistem sayesinde ortamın ya da binanın her anlamda güvenlik alması mümkündür.

Geçiş Kontrol Sistemleri İstanbul - Teknoset Güvenlik Yangın

Geçiş Kontrol Sistemleri Kurulumu

Geçiş Kontrol Sistemleri ortamda var olan kişilerin hızlı şekilde kontrolünü sağlanması ve ortamın daha güvenli hale gelmesi için kullanılan sistemlerden biridir. Kurulumu son derece basittir ve bakımı yetkili kişiler tarafından yapıldığı sürece kolaydır.

Geçiş sistemleri kontrol için en etkili ve kaliteli çözüm olduğundan dolayı pek çok bina ve işletme tarafından tercih edilir.

Geçiş kontrol sistemi cihazları binanın genişliğine ve güvenlik konusundaki sıklığa bağlı olarak farklı şekilde özellikler ile donanımlı olabilir.

Geçiş kontrol sistemlerine bağlı olan panelleri sayısız şekilde birbirine bağlamak mümkündür. Gerekli kişisel güvenlik ihtiyaçlarını kolay şekilde uygulayabilen kontrol panelleri kart okuyucular ve ilgili parmak izi okuyucuları gibi cihazlar yardımı ile tarama yapar.

Binada var olan personellerin sayımını ve kontrolünü sağlamak Bu sistem panelleri ile mümkündür.

Geçiş Kontrol Sistemleri Kullanımı

Kontrol sistemini kullanımı son derece basit ve etkilidir. Yetkili kişiler tarafından yapılan kurulumun ardından kart okuyucu parmak izi ya da pek çok özellik bakımından kontrol sistemini kullanmak mümkündür.

Düşük maliyetli ve bakımından kolay olması yönünden pek çok bina ve ilgili alanda kullanılan geçiş kontrol sistemlerinin panelleri ve üniteleri oldukça gelişmiştir.

Geçiş kontrol sistemlerinde kullanılan üniteler ile sistem kontrolü rahat şekilde sağlanmış olur.

Geçiş Kontrol Sistemleri Fiyatları

Geçiş kontrol sistemlerinin özellikleri ve sisteme dahil olan cihazlara bağlı olarak fiyatlarının değişmesi son derece olasıdır. Genel olarak değerlendirilecek olursa sağlamış olduğu güvenlik bazında sistemin son derece uygun fiyatlı olduğunu belirtmek mümkündür. Kontrol sisteminin sağlamış olduğu sınırlandırmalar ve yetkili kişiler tarafından açık şekilde kullanılabilir özelliği nedeniyle güvenlik en üst safhalara çıkar. Ayrıca kişileri takip edebilmek ve binanın içerisinde anlık olarak kaç kişinin mevcut olduğunu saptamak da mümkündür.

Geçiş Kontrol Sistemleri özellikleri avantajları ve kolay montaj yapılabilme imkanı ile pek çok bina tarafından tercih edilir. Güvenlik ve takip konusunda sağlamış olduğu imkan nedeniyle binada çalışan kişilerin giriş ve çıkış saatlerini kontrol etmek başta olmak üzere pek çok hususta çalışanları kontrol edebilmek mümkündür.

Geçiş Kontrol Sistemleri - Teknoset Güvenlik Yangın
Diğer Güvenlik Sistemleri