Skip to main content

Hırsız Alarm Sistemleri


Hırsız Alarm Sistemleri öncelikle evin ve ilgili alanların güvenliğini sağlayabilmek amacıyla kurulan sistemlerden sadece biridir.  Bu sistemde güvenliği artıracak pek çok unsur bulunur. Bu unsurlar aşağıda ilgili açıklamaları ile birlikte maddeler halinde yer alır.

  • Alarm paneli ve tuş takımı sistemin daha işlevsel olarak kullanılabilmesine imkan sağlar.
  • Hareket dedektörü ısı yayan canlıların hareketini algılayarak olası bir tehlike durumu anında kontrol birimine haber verir.
  • Duman ve gaz dedektörü sistemin bir parçasıdır. Bu dedektör gazların yoğunluğunu algılayarak ilgili gaz kaçağı ile duman yoğunluğunu algılayarak sistemde var olan alarm butonunun devreye sokar. Bu dedektörler sistem kurulu olmasa bile her an aktif olarak çalışır.
  • Panik butonu acil yardım çağrısı yapılmak için kullanılan bir butondur. Manuel şekilde çalışma sistemi bulunan buton ilgili gözetim merkezine direk olarak bilgi gönderir.
  • Manyetik kontak ise alarm paneline ilgili hareket söz konusu olduğunda bilgi gönderir. Alarm kurulu olduğunda alarmın devreye girmesi mümkündür.

Ev alarm sistemi tavsiye üzerine günümüzde oldukça dikkat çeken hırsız alarm sistemleri evin güvenliğini en üst seviyeye çıkartır.

Hırsız Alarm Sistemleri - Teknoset Güvenlik Yangın

Hırsız Alarm Sistemleri Nedir?

Hırsız alarm sistemlerinin sorunsuz şekilde çok uzun yıllar boyunca çalışabilmesi mümkündür. Bu sistem sayesinde ilgili alanın güvenli hale gelmesi çok daha mümkün olur. Kurulumu ve bakımı son derece kolaydır. Bilinçli kişiler tarafından kurulan sistem büyük bir performans ile ilgili alanın güvenliğini sağlar.

Her türlü ofis iş yeri ve ev gibi binalarda kullanılan bu sistem pek çok farklı amaç için kullanılır. Sisteme dahil edilen ekipmanların kalitesi sistemi çok daha güçlü kılar.

Hırsız Alarm Sistemleri Özellikleri

Hırsız Alarm Sistemleri her yönden sağlamış olduğu avantaj ile günümüzde sıklıkla kullanılan alarm sistemlerinden biridir. Güvenliği üst seviyeye çıkartan ve ek aparatlar yardımıyla ofis iş yeri ve benzeri alanlar için güvenlik ihtiyacını tam manasıyla karşılar.

Bu sistemin prensibi şu şekildedir. Hareket sensörü, manyetik kontak, cam kırılma dedektörü ve benzeri alarmlarla ilgili sirenler çalmaya başlar. Ortamın güvenliği bu şekilde sağlanmış olur.

Alarm sisteminin tesisatında yer alan her bir unsur güvenlik noktasında son derece önemlidir. İlgili tehlike anında IT odasına konumlandırma yaparak durumdan haberdar olunmasını sağlayan kamera her yönden avantaj sağlar.

Hırsız Alarm Sistemleri İstanbul - Teknoset Güvenlik Yangın

Hırsız Alarm Sistemleri Fiyatları

Ev alarm sistemi fiyatları göz önünde bulundurulduğunda hırsız alarm fiyatlarının oldukça uygun olduğunu söylemek mümkündür. Sistemin sahip olduğu özellikler baz alındığında fiyatların birbirinden farklı olduğunu görmek son derece normaldir.

Hırsız Alarm Sistemleri elektrik kesintisinde dahi belli bir süre çalışmaya devam ederek ortamın güvenliğini sağlar. 2 saat ile 24 saat aralığı ile çalışma süresi bulunan bu sistem, elektrik tekrardan devreye girdiğinde aküden kesilerek normal şekilde çalışmaya devam eder.

Diğer Güvenlik Sistemleri