Skip to main content

Aktif Network


Aktif Network ilgili cihaz ve aksesuarlar yardımıyla ve bazı yazılımlar sayesinde ağın yönetilmesine erişilmesine ve sürdürebilmesine imkan sağlayan bileşenlerden biridir.

Aktif network çözümü daha fazla bileşen içerir. Ayrıca ağ yönetimi adına pek çok farklı işlem yapabilme özelliğine sahiptir. Veri iletimini güçlendiriciler, yöneticiler sunucular ve diğer aktif bileşenleri içeren cihazlar veriyi almayı güçlendirir ve iletişimi çok daha güvenilir hale getirir.

Aktif networkün ağ performansı son derece gelişmiş ve yönetilmeye hazır bir sistem içerir.  Bu sistemde yer alan ürünlerin çok fazla işlevsel özelliğinin bulunmasından maliyetinin biraz daha fazla olduğunu söylemek mümkündür. Arıza ve ilgili olumsuz durum neticesinde sistemin pek çok yerinden arıza alması durumu olsa da son model yazılım eklentileri ve teknolojik cihazları ekleyebilme özelliği ile ağın genişletilebilmesi mümkündür.

Aktif Network - Teknoset Güvenlik Yangın

Aktif Network Nedir?

 Aktif Network yukarıda belirtildiği gibi veri iletimini hızlandıran ve çok daha güvenilir hale getirilen bir sistemdir. Bu sistem sayesinde ağ yönetimi çok daha hızlı bir şekilde kontrol altına alınabilir. Çok daha fazla bileşen içeren ve çok daha fazla işlem yapabilme gücüne sahip olan bu network türünün ağın ihtiyacına göre değişiklik gösterdiğini söylemek mümkündür.

Çok daha fazla rahat kurulum ve bakım imkanı sağlayan network genişletilebilir özelliği nedeniyle zaman içerisinde diğer network ağına kıyasla biraz daha zorlayıcı olabilir.

Veri iletimini çok daha güvenilir hale getiren ve bileşenler ile genişletilebilir özelliği sağlayan networkün ağında çok daha yüksek performans söz konusudur.

Aktif Network Nedir? - Teknoset Güvenlik Yangın

Enerji tüketimini kurulumunu ve bakımını çok daha etkili hale getiren bu network alanı günümüzde pek çok iş yerinde ve işletmelerde kullanıldığını görmek mümkündür.

Kullanım yönünden sunmuş olduğu avantajlar ve uygun fiyata bakımının yapılması gibi ek özelliklere sahip olan network, ağ yönetimini kapsamlı şekilde ele almayı ve ilgili yönlendirmeyi maksimum hızla yapmayı sağlar.

Verileri çok hızlı bir şekilde karşı tarafa aktarılan ve orada olan verileri yine aynı hızla sisteme dahil edebilen network ağ yönetimi başta olmak üzere pek çok konuda yönetimi mümkün hale getirir.

Aktif Network Ürünleri Nelerdir?

Aktif network cihazları nelerdir yada ürünleri nelerdir pek çok sorular kişilerin aklında yer alır. Bu soruya cevap verebilmek adına ağ yönetimi ve veri iletiminde günümüzde hala kullanılan bir temel teknolojidir.  Bu A yönetimine ait devre elemanları aşağıda maddeler halinde yer alır.

  • Göbek, anahtar, tekrarlayıcı, köpüleyici ve yönlendirici, devrenin ilk elemanlarından biridir.
  • Güvenlik duvarı cihazları ile birlikte erişim noktası, ağ ana birim kartı olan NIC ve modem devreyi tamamlayan diğer ürünlerden biridir.

Aktif Network kullanıcılarına yüksek performans sunar. Yukarıda bahsi geçen devre elemanlarının ihtiyacı göre artırılıp azaltılması söz konusudur. Bu network ağı istenilen şekilde genişletilebilir. Bu da ekstra rahat kullanım imkanı sunar.

Aktif Network İstanbul - Teknoset Güvenlik Yangın
Diğer Bilişim Sistemleri