Skip to main content

Acil Çıkış Kaçış Yangın Kapısı


Acil Çıkış Kaçış Yangın Kapısı  insan sağlığını koruyabilecek şekilde dizayn edilmesi son derece önemlidir. Bina içerisinde uygun aralıklarla dizilen ve tahliye planına uygun şekilde konumlandırılan kapı kaçış güvenliğini arttırması gerekir.

Yangın kapıları 90 120 ve 150 dakikaya kadar yangına karşı dayanıklı olabilen malzemelerden üretilmiş olması gerekir. Ayrıca her renkte ve her ölçüde yapılabilir.

Duman sızdırmaz özelliğe sahip olan ve ısıya karşı cam takılabilen kapı çift taraf alçıpan ile örülüdür. Ayarlanabilir menteşelere sahip olan ve yangına karşı ekstra dayanıklı olabilen kapı modern binalarda kullanılabilir özelliğe sahiptir.

Yangına karşı yüksek direnç oluşturabilecek kapı, yangının diğer alanlara yayılmasını önleyecek özellikler ile donanımlı olması yangına karşı kaçış daha rahat olur.

Yangın esnasında oluşabilecek her türlü tehlikeli durumun ya da problemin önüne geçebilecek dayanıklılıkta ve güçlükte olan yangın acil çıkış kapısının estetik görünüme sahip olması ve dikkat çekici olması son derece önemlidir.

Yangın kapılarının kolay şekilde açılabilmesi ve kullanışlı olması sunmuş olduğu avantajlardan sadece biridir.

Yangın Kapısı Özellikleri

Yangın kapısı fiyatları özellik çeşit ve diğer pek çok unsura bağlı olarak farklılık gösterir. Fakat yangın kapısının yangın yönetmeliğine uygun şekilde olması son derece önemlidir. Binanın alanına bağlı olarak acil çıkış kapılarının sayısının yeterli olması son derece önemlidir.

Darbeye ısıya ve diğer pek çok unsura son derece dayanıklı olması gereken yangın kapısının acil çıkış noktalarını koruyabilmek amacıyla kullanıldığını belirtmek gerekir.

Yangın esnasında ilgili kişilerin kolay şekilde tahliye edilebilmesini mümkün kılan acil kaçış yangın kapısı ya da acil çıkış kapısının çok hızlı şekilde açılabilen bir mekanizmaya sahip olması gerekir.

Yangın Kapısı Özellikleri - Teknoset Güvenlik Yangın

Yangın Kapısı Modelleri

Acil Çıkış Kaçış Yangın Kapısı yangın esnasında oluşabilecek can ve mal kayıplarını en aza indiren ekipmanlardan biridir. Yangın hızlı şekilde müdahale edilmesi gereken ve son derece tehlikeli olan olaylardan biridir. Binanın yönetmeliğine uygun ölçülerde ve çeşitlerde yangın kapılarını tercih etmek son derece önemlidir.

Kapının suya ve neme karşı dirençli olması da son derece önemlidir. Sıklıkla tercih edilen yangın kapısı çeşitleri aşağıda maddeler halinde yer alır.

  • Tek kanatlı yangın kapıları tek bir kapıdan meydana gelir. Küçük ofisler ve alanı az olan odalar için son derece kullanışlıdır.
  • Çift kanat yangın kapıları metrekaresi daha büyük olan geniş alanlarda daha rahat şekilde kullanılır. Ayrıca yangına karşı ekstra direnç göstermesiyle yangının yayılması gibi tehlike oluşturabilecek durumların önlenmesi bu kapı modeli ile mümkündür.
Yangın Kapısı Fiyatları - Teknoset Güvenlik Yangın
  • Sızdırmaz yangın kapılarının sahip olduğu özel conta ve kapı pervazları ile yangında oluşan dumanın ve alevin diğer taraflara geçmesi imkansız hale gelir.
  • Paslanmaz çelikten üretilen yangın kapıları ise oldukça fazla dayanıklı malzemelerden üretilir. Ayrıca paslanmaz özelliğe sahip olan kapı suya ve nemli ortamlara karşı ekstra direnç göstererek ne kadar sağlam olduğunu ortaya koyar.
  • Ahşap malzemeden yapılmış olan ahşap yangın kapıları ise son derece estetik görünüme sahiptir. Ayrıca yangının büyümesinde ekstra direnç sağlayan kapı kalitesi ve işlevselliği ile yangın esnasında can ve mal kayıplarını en aza indirir.
  • Cam yangın kapıları ise cam malzemeden yapılır ve oldukça modern bir görünüme sahiptir.

Yangın Kapısı Fiyatları

Acil Çıkış Kaçış Yangın Kapısı  modeline ve çeşidine göre farklı fiyatlandırmanın yapılması söz konusudur. Yangın esnasında kişilerin kolay şekilde tahliye olabilmesine imkan sağlayan yangın kapısının işlevsel özelliklerinin yangına karşı dirençli olması son derece önemlidir. Bu husus fiyatını doğrudan etkiler.

Diğer Pasif Yangın Korunma Sistemleri