Skip to main content

IP Kamera


IP Kameralar diğer kamera modellerine göre çok daha fazla tercih edilen modellerden biridir. İşlevselliği ve görüntü kalitesinin yüksek olması nedeniyle ortamda ki güvenliği en üst seviyeye çıkartmak mümkündür.

Analog kameradan farklı olarak işlev gören bu kamera modeli kullanıcıya görüntüyü anlık olarak iletir. Kameranın lens ve sensörleri görüntüyü elektrik sinyaline çevirerek ilgili işlemciye iletir.

Kablolu ve kablosuz olarak ikiye ayrılan IP kameraların kullanımı son derece gelişmiştir. Bu kamera modeli hareket algılama görüntüyü depolama ve programlanabilir özelliği sunma gibi pek çok yönden avantaj sağlar. Ayrıca alarm yönetimi gibi fonksiyonlara sahip olan kameralar yangını ve diğer tehlikeli durumları algılayarak ortamın ekstra güvenli olmasına yardımcı olur.

IP Kamera Nedir? Ne İşe Yarar?

IP kamera nedir? IP kameranın dış mekan ve iç mekan olmak üzere her bir alanı güvenli hale getirmek hususunda görev alan ve 7/24 hem sesli hem de görüntülü şekilde kayıt alabilen kameralardır.

IP Kameralar uygun web tarayıcıyı destekleyerek kameraya göre görüntüyü farklı biçimde işleyerek yani görüntüyü sayısal veriye çevirdikten sonra ilgili cihaza aktarır.

Çeşitli yöntemlerle bu kameraya erişim mümkündür. Kameranın sağlamış olduğu ek avantaj olarak bilinen zorlu çalışma koşullarına uyum her yönden avantaj sağlar.

IP Kamera Özellikleri - Teknoset Güvenlik Yangın

Çoğunlukla kullanılan dış mekan IP kamera işlevsel özellikleri ve internet üzerinden erişim sağlayabilen avantajı ile sıklıkla tercih edilir.

Ortam güvenliğini sağlayabilmek adına işlevsel konuda her türlü amaç için kullanılan IP kameraların bakım maliyeti düşüktür. Çok basit bir arayüze sahip olan programlamaya ve gelin işlemeye uygun yapısı sayesinde günümüzde sıklıkla tercih edilir.

Çalışması için herhangi bir kayıt cihazı kart ve benzeri aparatlara gerek yoktur. Bu kameralardan gelen görüntünün anlık olarak dizüstü tablet bilgisayar ya da mobil cihazlardan izlenebilmesi mümkündür. Bu özellik sunmuş olduğu avantajlardan sadece biridir.

Ortamın güvenliğini ve kontrolünü sağlamak için her yönden sunmuş olduğu avantajlarla en ideal kamera sistemi olarak kullanılır. İşletme ve bakım maliyetlerinin düşük olması ile birlikte programlamaya uygun bağlantıları ile pek çok amaç için kullanılır.

 IP Kamera Fiyatları

Fiyat konusunda oldukça uygun olan bu tip kameralar dijital veriyi kısa süre içerisinde network yardımı ile kullanıcılara yayar. Sağlamış olduğu avantaj ve estetik görüntü kameranın fiyatlarını doğrudan etkiler.

Kameranın özellikleri çekim gücü ve veri alışverişi gibi pek çok hususta fiyatının farklılık gösterdiğini görmek mümkündür.

Görüntüyü hızlı şekilde depolayarak programlanabilir özelliği ile pek çok cihazla entegre olarak çalışan bu tip kameraların her yönden uygun yapısı teknolojinin bütün gelişmiş özelliklerini içerisinde barındırabilir. Bu husus göz önüne alındığında günümüzde sıkça tercih edilen kameraların arasında yer alması son derece normaldir.

IP Kameralar hem kalitesi hem işlevsel özelliği hem de canlı görüntü kaydedebilmesi ile güvenlik konusunda sıkça ele alana kameralardan biridir.

IP Kamera Nedir? - Teknoset Güvenlik Yangın
Diğer Güvenlik Sistemleri