Skip to main content

Pasif Network


Pasif Network veri iletiminde daha az bileşen kullanıldığı ve ilgili veri kablolama bağlantılarının bir araya getirildiği bir sistemdir. Bu sistemde Ethernet kablolama  ve pasif optik bileşenlerin kullanılması veri iletiminden ziyade sinyallerin içerdiği bir unsurdur.

Bu network modelinin oldukça düşük maliyetli ve çözümcü olduğunu söylemek mümkündür. Veri iletimini hızlı şekilde ele alıştıran ve az sayıda bileşen içererek ortamda kullanım alanını sınırlandıran bir sistemdir.

Pasif Network - Teknoset Güvenlik Yangın

Ağ yönetimini ve veri iletimini hızlı şekilde sağlayan en temel teknoloji tipi olduğunu söylemek mümkündür. Maliyet konusunda oldukça çözümlü ve daha az sayıda bileşen içermesiyle birlikte uygun fiyatlı olduğunu belirterek, güvenlik açısından sunmuş olduğu avantajlar neticesinde sıklıkla tercih edilir.

Az bileşen içermesinin yönetimi çok daha güvenilir hale getirildiğini ve performansını arttırdığını söylemek mümkündür. Son derece yüksek performanslı ve büyük veri transferine çözümcü imkanlar sunan pasif network sisteme ağ yoğunluğuna en aza indirir.

Sınırlı ve kablo uzunluğuna bağlı olarak ağın genişletilebiliyor olması dar mekanlarda kurulabilme özelliği sunar. Diğer network ağ yönetimini göre daha az maliyet ve olumsuz durum sunma imkanı en azdır.

Olası bir olumsuz durumda sadece ilgili cihaz ve ürün etkilendiğinden sistemin geri kalanını kontrol etmeye gerek yoktur. Tamir ve bakım konusunda son derece hızlı aktif ve az maliyetli olması yönünden pek çok alanda hizmet vermeye devam eder.

Pasif Network Nedir?

Pasif Network yukarıda da belirtildiği gibi ağ yönetimini ve veri iletimini sağlayan bir tür teknolojidir. Bu teknoloji sayesinde daha az birleşik ve işlem yaparak hızlı şekilde verilerin iletimini sağlayabilmek mümkündür. Zamandan ve enerjiden tasarruf edilebilmeyi mümkün hale getiren bu network teknolojisi oldukça güvenilirdir.

Sistemin arıza çıkarması durumunda her bir cihaz birbirlerinden bağımsız şekilde çalıştıklarından tamir imkanı ve sorunun kaynağına inme hızını arttırması söz konusudur.

Ağ yönetimini çok daha kolay hale getiren ve esneklik sağlayan network sistemi, sunmuş olduğu avantajlar ve ideal maksimum performans ile pek çok kişinin dikkatini çekemeye devam eder.  Genel özellikleri bakımından hala kullanıldığını söylemek mümkündür.

 Veri iletimini hızlı şekilde ele alan ve ilgili sinyalleri istenilen şekilde ileten, ilgili yönlendirmeyi cihazlar arası bağlantıyı ve pek çok işlemi ele alınabilen network zaman içerisinde İngilizce haz ve ürünlerin artması ile büyütülebilir.  

Diğer network sistemine kıyasla çok daha hızlı sinyaller alabilen ve veri iletiminde çözümcül ortamlar sunan bir sistemdir. Bu nedenle günümüzde pek çok yerde hızlı veri iletimini sağlayabilmek amacıyla kullanıldığını görmek mümkündür.

Pasif Network Nedir? - Teknoset Güvenlik Yangın

Pasif Network Ürünleri Nelerdir?

Pasif Network ürünleri ve sisteme dahil olan bileşenler pasif optik bileşenler ve Ethernet kablolamadır. İdeal kullanım avantajları sağlayan ve ağ üzerinde istenilen şekilde hareket edilebildiği kadar hale getiren bir sistemdir.

Diğer Bilişim Sistemleri